Bywając u nas w Manufakturze często pytacie czym jest glinka i czy warto wprowadzać ją do codziennej pielęgnacji. Otóż warto! Odpowiednio przygotowana maseczka będzie miała właściwości oczyszczające, wygładzające i ujędrniające. Poprawi także krążenie w obrębie naskórka.

 

Właściwości lecznicze i kosmetyczne glinek, czyli minerałów ilastych znane były już w starożytności. To najważniejsze mineralne surowce kosmetyczne bogate w makro i mikroelementy. Glinki, czyli uwodnione glinokrzemiany glinu, magnezu i żelaza, należące do krzemianów warstwowych. Doskonale oczyszczą każdą cerę, redukując przy tym stany zapalne. Stanowią, wręcz nieodzowny element codziennej pielęgnacji cery przetłuszczającej się i skłonnej do trądziku. Samodzielnie wykonana maseczka pozwala uniknąć obciążania naszej cery niepotrzebnymi konserwantami, stabilizatorami, barwnikami i sztucznymi zapachami, które obfitują w tzw. gotowcach. Jest to więc, nie tylko naturalna metoda, ale także tańsza i zdecydowanie bardziej wydajna. Sami przejmujemy kontrolę nad naszą pielęgnacją i decydujemy jak skomponować maseczkę na wieczór. Ważne by maseczkę nakładać na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy, omijając przy tym okolice ust i oczu.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu, w którym temat glinek i poprawnego przygotowania maseczki omówiłam szerzej!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>